Çağrı Merkezi: 0 216 346 80 00

Evomed Sertifikalar Testler

TEST VE SERTİFİKALAR

EVOMED® PERFORMANSI BAĞIMSIZ KURULUŞLARCA TEST EDİLMİŞTİR.    

 

Evomed® baz kumaşı  Evolon® , konusunda yetkin ve otorite olan kuruluşlarca test edilerek onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır.

Bu testler sonucunda kumaşın geçirimsizliği ve alerjenlere karşı %100 koruma sağladığı kanıtlanmıştır.

 
HOHENSTEIN INSTITUTE – Almanya

Hohenstein Institute aynı zamanda "Uluslararası Tekstil Ekolojisi (Öko-Tex) Araştırma ve Testleri Birliği"nin kurucularından olup, testlerini Öko-Tex Standard 100’e uygun şekilde yürütür. Bu standart, üretilen tekstilin  sağlığa zararlı madde içerip içermediğine dair yapılan testlerin, kapsamlı kriterlerini ve zorlu sınır değerlerini belirler. İstenen kriterlerin çıtası, kimi durumlarda yasal gerekliliklerin çok daha üzerinde olduğundan, kullanıcının en üst seviyede güvenliğini sağlarlar. EvolonHohenstein tarafından test edilerek onaylanmıştır.

ÖKO-TEX – Almanya

Üretimin her aşamasında bu sıkı kriterleri yerine getiren Evolon "Tekstilde Güven" etiketini almaya hak kazanmıştır.

Öko-Tex Standard 100 Class 1 sertifkası ile sertifikalandırılan Evolon'un bebek cildine zarar vermediği de test edilerek onaylanmıştır.

DMT – Deutsche Montan Technologie GmbH – Almanya

TÜV NORD un ( Alerjisi Olanlara Uygundur ) test notu kriterlerine uygunluğu Deutsche Montan Teknologie GmbH ( Almanya ) tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

IBT Reference Laboratory – Amerika

Alerji ile ilgili testler konusunda bağımsız kuruluş olan IBT Laboratuarı Evolon’u test ederek allerjenlere karşı bariyer özelliğini belgelemiştir.

ECARF - European Centre for Allergy Research Foundation

Avrupa Alerji Araştırma Vakfı tarafından toz akarları ve allerjenlere karşı bariyer olduğu onaylanmıştır.

Evolon alerjenlere karşı bariyer özelliği ile ECARF Kalite Ödülü'nü alan tek anti-mite kumaştır.

SQS :  ISO-9001  /  ISO-14001 / OHSAS 18001

Bu belgeler, üretimdeki kalite standardını ifade eden belgelerdir. Evolon hammadde temini, üretimde kullanılan yöntemleri ve iş güvenliği standartlarını kontrol ve garanti eder.