Çağrı Merkezi: 0 216 346 80 00

Evomed Anti Mite Ürünler Genel Bilgiler

Evomed® Antimite Uyku Setleri yoğun yapısı sayesinde toz akarı ve alerjenlere karşı %100 koruyucudur. 2 mikrona kadar partikülleri %100 geçirmez.
· Ayrıca fungi büyümesine karşı fiziksel bir bariyer görevi görür.

· Üretiminde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde kullanılmamıştır.

· Üzerinde bariyer amaçlı bir kaplama olmadığından plastik efekt içermez.

Kullanım sırasında ses çıkarmaz.

· Ter emme ve nem ayarlama özelliği sayesinde uyku kalitesini arttırır.

· Hafiftir ve yumuşak bir dokunuşa sahip olduğundan tensel konforu yüksektir.

· Çamaşır makinesinde 95ºC’ye kadar yıkanabilir.

· Evomed® Antimite Uyku Setleri yılda 5 yıkama öngörülerek 10 yıl kullanım garantilidir.


TEKNOLOJİ


Evomed® Antialerjik Uyku Setleri baz kumaşı olan Evolon®, ( nonwoven ) üretiminde dünya lideri olan Alman Freudenberg firmasının geliştirdiği, patentli, microfilament üretim teknolojisi ile üretilen yeni jenerasyon kumaştır.


150 yıllık geçmişe sahip Freudenberg 4 kıtada 19 fabrikası, 32.000 çalışanı, 300 civarı grup şirketi ve iştirakleri ile üretim yapmaktadır. Freudenberg 53 ülkede faaliyettedir.


Dokunmamış kumaş konusunda teknoloji geliştiren Freudenberg 2001 yılında patentli ve tek üretici olarak Evolon®’u üretmeye başlamıştır. Evolon® Fransa ve Almanya’daki fabrikalarda üretilmektedir.


Evolon® teknolojisinde bilinen tüm üretim tekniklerinden daha yeni, farklı ve yüksek performanslı, çevreye duyarlı bir üretim tarzı benimsenmiştir


Evolon® teknolojisi polyester ve polyamide hammaddenin microfiber ( %70 PES, %30 PA ) iplik olarak elde edilmesi ve sonrasında mikro ipliğin içeriğindeki polyester ve polyamide parçaların basınçlı su jetleri ile birbirinden ayrılarak mikroiplikçiklerden oluşan kumaşın üretimi prensibine dayanır. Elde edilen mikroiplikçikler saç telinin 1/100’i kalınlığındadır.


Evolon® teknolojisinde ipliğin yapı taşları olan polyester ve polyamide dışında hiçbir yardımcı kimyasal madde kullanılmaz. Üretimin temel bileşenleri polyester, polyamide ve su’dur.

 

SERTİFİKA VE TESTLER


SQS : ISO-9001 / ISO-14001 / OHSAS 18001

Bu belgeler, üretimdeki kalite standardını ifade eden belgelerdir.

Evomed® Anti Alerjik Uyku Setleri baz kumaşı olan Evolon® hammadde temini, üretimde kullanılan yöntemleri ve iş güvenliği standartlarını kontrol ve garanti eder.

 

DMT – Deutsche Montan Technologie GmbH – Almanya
TÜV NORD un ( Alerjisi Olanlara Uygundur ) test notu kriterlerine uygunluğu Deutsche Montan Teknologie GmbH ( Almanya ) tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır

.


HOHENSTEIN INSTITUTE – Almanya
Hohenstein Institute aynı zamanda "Uluslararası Tekstil Ekolojisi (Öko-Tex) Araştırma ve Testleri Birliği"nin kurucularından olup, testlerini Öko-Tex Standard 100’e uygun şekilde yürütür. Bu standart, üretilen tekstilin sağlığa zararlı madde içerip içermediğine dair yapılan testlerin, kapsamlı kriterlerini ve zorlu sınır değerlerini belirler. İstenen kriterlerin çıtası, kimi durumlarda yasal gerekliliklerin çok daha üzerinde olduğundan, kullanıcının en üst seviyede güvenliğini sağlarlar.

Evomed® Antimite Uyku Setleri baz kumaşı olan Evolon® Hohenstein tarafından test edilerek onaylanmıştır.


ÖKO-TEX
Üretimin her aşamasında bu sıkı kriterleri yerine getiren Evolon® "Tekstilde Güven" etiketini almaya hak kazanmıştır.

Öko-Tex Standard 100 Class 1 sertifkası ile sertifikalandırılan Evolon®’un bebek cildine zarar vermediği de test edilerek onaylanmıştır.

 

IBT Reference Laboratory – Amerika

Alerji ile ilgili testler konusunda bağımsız kuruluş olan IBT Laboratuarı Evomed® Antimite Uyku Setleri baz kumaşı olan Evolon®’u test ederek alerjenlere karşı bariyer özelliğini belgelemiştir.


ECARF - European Centre for Allergy Research Foundation

Avrupa Alerji Araştırma Vakfı tarafından toz akarları ve allerjenlere karşı bariyer olduğu onaylanmıştır.


Evomed® Antimite Uyku Setleri baz kumaşı olan Evolon® alerjenlere karşı bariyer özelliği ile ECARF ödülünü alan ilk ve tek antimite kumaştır.

 

SIK SORULAN SORULAR

Evomed® in kumaşı nasıl üretilir?

Evomed'in kumaşı Evolon %70 Polyester ve %30 Polyamid sonsuz mikro ipliklerin sadece su kullanılarak biraraya gelmesi ile elde edilir. Evolon üretimi doğal çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden yapılır.


Evomed® alerjenleri nasıl geçirmez?

Tekstilde yeni jenerasyon olan Evolon kumaşları saç telinin 1/100'i kalınlığında sonsuz mikro iplik ile üretilmiştir. Evolon kumaşlar yoğun ve sık bir yapıya sahiptir. Bir mite 170 - 350 mikron, alerjen olan dışkısı 10 - 40 mikron ve toz akarlarının beslendiği deri döküntüleri 2 - 20 mikron büyüklüğündedir. ( 1 mikron, 1 metrenin milyonda biridir ). Evomed Antimite Uyku Setlerinin baz kumaşı olan Evolon ise 2 mikrona kadar %100 geçirmezliğe sahiptir.

Evomed®'in fermuarlı olmasının avantajı nedir?

Evomed alerjenlere karşı yatak, yorgan ve yastığınızı kılıflayarak tam korumak amacı ile fermuarlı olarak üretilmiştir. Fermuar altında yer alan fermuar koruyucu bant kullanımı ile kusursuz bir ürün elde edilmiştir.

Eğer kaplamalı bir kılıf kullanıyorsanız neden Evomed® ile değiştirmelisiniz?

Evomed Antimite Uyku Setleri bariyer özelliğini elde etmek için herhangi bir kaplamaya sahip değildir. Özel teknoljisi sayesinde hava geçirgen, yüksek miktarda nem emen ve hızlı kuruyan yapıya sahiptir. Kaplamalı kılıflar ise belirli miktarlarda hava geçirgenliğine sahiptir. Kaplama nedeni ile gerçek tekstil özelliklerini koruyamazlar. Evomed kaplamasız olması sayesinde ses çıkarmaz, nem dengeleyici olması sayesinde terletme yapmaz, uyku kalitesini arttırır.


Evomed® koruyucu özelliğini ne kadar sürdürür?

Evomed'in koruyucu özelliği sonradan kazandırılmamıştır. Her türlü kullanım şartlarında zaman kısıtlaması olmadan koruyucu özelliğini sürdürür.


Evomed® 'in kaplamasız olmasının kaplamalı yada vinyl koruyuculara göre avantajları nelerdir?

Evet Evomed'in kaplamalı yada vinyl loruyuculara göre çok daha fazla avantajları vardır. Önemli avantajları ; Plastik efektinin olmaması, kullanım sırasında ses çıkarmaması, Yüksek ter emme kapasitesi, hızlı kuruması, Yüksek hava geçirgenliği, Leke tutmaması, Kaplama olmadığından uzun kullanım süresi sonunda katmanlarına ayrılmaması, Cilde zararlı bir bileşeni bulunmamasıdır.


Evomed® 'in alerjenlere karşı bariyer özelliği test edilmişmidir?

Evomed'in baz kumaşı olan Evolon'un alerjenlere karşı bariyer özelliği uluslarası laboratuar ve test kuruluşlarınca test edilerek onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır.

Evomed® Antimite Uyku Setimi nasıl koruyacağım ve hangi sıklıkla yıkamalıyım?

Evomed Antimite Uyku Setinizi aşındırıcı ve delici etkenlerden korumanız gerekmektedir. Ürünü dilediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz. Ancak senede 2-3 kez yıkanması yeterlidir.Çamaşır makinesinde 95C sıcaklığa kadar yıkayabilirsiniz. Ağartıcılar veya çamaşır suyu gibi kimyasal kullanımına gerek yoktur.

Kendi nevresim takımlarımı Evomed® Antimite Uyku Setim ile birlikte kullanabilirmiyim?

Tabii ki evet. Evomed Antimite Uyku Setiniz ile yatak, yorgan ve yastığınızı kılıfladıktan sonra dilediğiniz nevresim takımınızı kullanabilir ve dilediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Evomed® Antimite Uyku Setlerinin koruyucu özelliğini elde etmek için herhangi bir kimyasal kullanılmışmıdır?

Kesinlikle hayır. Evomed Antimite Uyku Setleri koruyucu özelliğini elde etmek amacı ile hiçbir kimyasal kullanılmamıştır. Baz kumaş olan Evolon sadece ve sadece ipliğini oluşturan polyester ve polyamid'in su ile birleştirilmesini sağlayan yeni bir teknoloji ile üretilmiştir.

Yatak, yorgan veya yastık ölçülerim standart ürün ebatlarınıza uymuyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Standart üretim ebatlarımızın dışındaki tüm taleplerinizi bize iletmeniz yeterlidir. Kısa bir üretim süresi sonunda sizin ebatlarınıza uygun setiniz tarafınıza teslim edilecektir( %10 fiyat farkı alınmaktadır).

Evomed® Antimite Uyku Setleri ne kadar süre ile garantilidir?

Evomed Antimite Uyku Setleri 10 yıl kullanım garantilidir. Bu süre içinde kullanım şekline ve zamana bağlı olarak dikiş ve fermuarlarında olabilecek her türlü durumda setinizi firmamıza göndererek ücretsiz onarılmasını sağlayabilirsiniz.